(Multi-engine Rating)هواپیمای چند موتوره

اگر شما می خواهید مدت طولانی تری پرواز کنید و مسافت سفر های خود را افزایش دهید و یا مقدار بیشتری بار حمل کنید، هواپیمای دو موتوره این قابلیت را به شما خواهد داد.

اگر شما به عنوان یه خلبان حرفهای این کار را دنبال میکنید گواهینامه هواپیمای دو موتوره یک ظرورت است چون سرعت بسیار بالاتری در طول پرواز دارد و هواپیمای دو موتوره معمولا برای حمل مسافر و حمل بار محسوب میشود، هر خلبان باید مقدار ساعت پرواز مشخصی را با هواپیمای دو موتوره قبل از جذب شدن به یک ایرلاین معتبر و قدرتمند داشته باشد.

برای اضافه شدن این درجه به مدارک خلبانی شما باید حداقل 15 ساعت پرواز به هواپیمای دو موتوره داشته باشید، تا بتوانید مدارک لازم برای گذراندن امتحان کتبی و عملی را بدست آورید.
در این مقطع شما نحوه نشستن و برخواستن با هواپیمای دو موتوره را خواهید آموخت، و مربی شما به شما یاد میدهد که در شرایط اضطراری چگونه به وسیله یک موتور خود اقدام به نشستن و برخواستن کنید.
شما میتوانید در این دوره با تجربه های جدیدی که شاید تا به امروز گاهی در فیلمها با آنها آشنا بودید را به صورت عملی تجربه کنید.

برای شرکت در آزمون تئوری و عملی شما نیاز به تاییدیه مربی خود مبنی بر صلاحیت داشتن به عنوان خلبان هواپیمای دو موتوره را دریافت کنید.