( PPL ) گواهینامه خلبان شخصی

اخذ گواهینامه خلبانی تقریبا شبیه گرفتن گواهینامه برای رانندگی می باشد که در آن شما باید آزمون های دانش نوشتاری و آزمون عملی را گذرانده تا مدرک خود را دریافت کنید، در آزمون رانندگی و گواهینامه خلبانی شخصی، مانورهای مشخصی وجود دارد که از شما انتظار میرود آنها را به درستی انجام دهید، فردی که از شما امتحان میگیرد به دنبال این است که اطمینان پیدا کند که شما میتوانید به یک خلبان شایسته و مطمئن تبدیل شوید، قدرت قضاوت بالایی دارید و با محیط و شرایط خود هماهنگ شوید.

به این منظور، اداره فدرال هواپیمایی FAA حداقل مقدار ساعت پرواز مورد نیاز شما را طراحی کرده است، افراد به طور متوسط می توانند انتظار مجوز خود را با 45-40 ساعت پرواز داشته یاشند ، اگر چه این ساعات می تواند به طور گسترده ای متفاوت باشد، دلیل این امر این است که برای مربی اطمینان حاصل شود که خلبان قبل از فرستاده شدن برای امتحان عملی (checkride) به طور کامل آماده شده است.

پرواز ها

به طور کلی هر مربی سعی میکند شما هر چه سریعتر شروع به پرواز کنید، شما خواهید آموخت که کنترل هواپیما (گردش، صعود، فرود) در شرایط متفاوت (درسرعت، ارتفاع، و درجه حرارت های مختلف) چگونه است، چه کارهایی در شرایط اضطراری باید انجام دهید، و چگونه اقدام به بلند شدن و نشستن با هواپیما بکنید. این از طریق تکمیل مانورهای مختلف انجام شده توسط مربی و تمرینهای شما ممکن خواهد بود، هنگامی که شما قادر به اتمام مانور خاص ، برقراری ارتباط در رادیو، و نشان دهید که شما همواره می توانید به تنهایی هواپیما را به زمین بنشانید استاد شما مجوز پرواز انفرادی به شما می دهد.
بله ، این به این معنی است که شما قادر خواهید بود به تنهایی پرواز با هواپیما را تجربه کنید. شما احتمالا قادر خواهید بود پس از چند پرواز انفرادی محلی مرحله جدیدی از آموزش های خود را آغاز کنید.

تا هم اکنون شما باید در مجاورت فرودگاه های محلی خود را در آنجا آموزش دیده اید می ماندید. در مرحله جدید شما سفر به فرودگاه های جدید با مربی خود را آغاز می کنید، که به آن پرواز بین شهری (cross-country) میگویند. این معمولا سفرهای تفریحی و آموزشی هستند، و می تواند هر جایی باشد (تنها شرط این است که فرودگاه حداقل 50 مایل هوایی دور باشد). بسیاری از دانشجویان انتخاب مقصد خود را بر اساس آن که در آن بهترین رستوران ها، فرودگاهها، دوستان، و غیره وجود دارد انتخاب می کنند، وقتی شما تجربه کافی را بدست آوردید یک بار دیگر همان مسیر های قبلی را به صورت انفرادی پرواز خواهید کرد.

در این مرحله شما تقریبا در آخرین فاز آموزشی خود قرار دارید، که مرور کردن و آماده سازی برای چک شدن است.
کلاسهای زمینی تمام شده، جزوه های آموزشی پایان یافته، مرور کتاب Jeppesen به پایان رسیده و مربی های شما تلاش میکنند که قبل و بعد هر پرواز شما را چک کنند.

امتحان کتبی وعملی شما

این امتحان ها 4 گزینه ای میباشند و بین 40 تا 50 سوال برای هر موضوع میباشد. چیزی که این امتحان ها را ساده میکند ای است که این سوال ها از مجموعه سوال های FAA انتخاب شده است، تا زمانی که شما مروری بر سوال ها داشته باشد و نمونه تست های امتحانی را بررسی کنید آماده خواهید بود برای امتحان کتبی که در سازمان هواپیمایی کشوری فیلیپین برگزار میشود شرکت کنید.

بعد از گذراندن امتحان کتبی و Checkride شما خلبان هواپیمای شخصی هستید، شاید بخواهید دوستان و یا خانواده خود را برای پرواز دعوت کنید، و یا شاید بخواهید برای خو هواپیمای شخصی خریداری کنید.

اگر میخواهید دوره آموزشی خود را ادامه دهید باید به مرحله بعد بروید که آن تبدیل شدن به یک خلبان تجاری میباشد.

آسمان محدوده شماست.