چه چیزهایی برای تحصیل در رشته خلبانی مورد نیاز است ؟

یک سری موارد اولیه مورد نیاز است برای تحصیل و پرواز در فیلیپین:

• سن:

قانون هوایی فیلیپین حداقل سن مورد نیاز را برای گذراندن مدرک خلبانی شخصی 17 سال، برای هواپیمای تجاری 18 سال، برای خلبانی شخصی هلیکوپتر 17 و برای خلبانی تجاری هلیکوپتر 18 سال اعلام کرده.

• زبان:

زبان رسمی مردم فیلیپین تگالوگ است ولی مانند تمامی کشورهای مستعمره تمامی مردم اینجا به انگلیسی تسلط کامل دارند و کلیه کلاس های زمینی، آموزش های هوایی، آزمون به زبان انگلیسی میباشد.
آن دسته از دوستانی که فکر می کنند در مکالمه انگلیسی اندکی دچار مشکل هستند می توانند با گذراندن کلاسهای زبان عمومی و یا به صورت خصوصی با هزینه اندک، در محیطی آرام به یادگیری زبان بپردازند.

• مدارک پزشکی:

طبق قانون فیلیپین تمامی خلبان ها بایستی یکی از سطح های مدارک پزشکی را بسته به نوع گواهینامه پرواز خود داشته باشند.
مدارک پزشکی در سه نوع دسته بندی می شوند، کلاس 1، 2 و کلاس 3.
اگر شما از مدرک خلبانی تجاری خود به عنوان خلبان استفاده میکنید باید کلاس 1 پزشکی را دریافت کنید.
اگر از مدرک خلبانی شخصی استفاده می کنید باید کلاس 2 پزشکی را دریافت کنید.

• فرق بین این دو کلاس چیست

مسلماً هرچه کلاس مدارک پزشکی کمتر شود، به نسبت حساسیت پروازهای شما آزمایشهایی که از شما گرفته خواهد شد دقیق تر و سختگیرانه تر است.

بعد از پایان دوره مدارکی که دریافت میکنم آیا معتبر است و من امکان تبدیل آن را در کشور خود دارم؟

مدارک شما را سازمان هواپیمایی فیلیپین Civil Aviation Authority of the Philippines (CAAP) صادر خواهد کرد و در تمامی کشور های زیر نظر ICAO قابل تبدیل می باشد.

چه مدت زمانی طول خواهد کشید که مدرک هواپیمای تجاری خود را دریافت کنم؟

در کشور فیلیپین این معمولاً 12 ماه طول خواهد کشید ولی در تگزاس و یا کالیفورنیا بین 10 تا 11 ماه میباشد

شروع هر ترم از چه تاریخی می باشد؟

ما برای هر ماه میلادی معمولاً تعداد مشخصی از دانشجویان را قبول میکنیم و جدول زمانی ما برای هر ماه به شرح ذیل است: Mar 16, Apr 20, May 18, Jun 15, Jul 20, Aug 17, Sep 21, Oct 19, Nov 16, Dec 14.

تحصیل در این رشته چقدر سخت است؟

مانند دیگر رشته های تحصیلی، پرواز به شما قدم به قدم آموزش داده میشود، این واقعاً تجربه بسیار جالبی است ولی این سختی خاصی را ندارد، هر کسی میتواند عشق و علاقه ای که به پرواز دارد و با مقداری تلاش و وقت مستمر در این رشته آموزش ببیند.
آموزش خلبانی 2 قسمت دارد، آموزش زمینی که شامل درسهای قانون ها و مقررات هوای، برنامه ریزی پرواز، ناوبری، دستورعمل های رادیو و هواشناسی می باشد. و در دوره هوایی به شما آموزش داده خواهد شد که چگونه دقیقا هواپیما را زیر نظر مربی با تجربه، خود به تنهایی کنترل کنید، و همچنین نحوه بلند شدن و نشستن، و چگونگی ناوبری از یک فرودگاه به یک یا چند فرودگاه دیگر را خواهید آموخت.
میلیون ها نفر آموزش دیده اند که چگونه پرواز کنند، پس به محض اینکه شما برای گرفتن گواهینامه خلبانی شخصی آماده بشید، شما یک خلبان شایسته و کاملا ایمن خواهید بود.

آیا تهیه ویزا برای تحصیل دشوار است؟

با توجه به روابط دیپلماتیک ایران با کشور ایالات متحده تهیه ویزا برای دانشجویان ایرانی برای آمریکا کمی دشوار است، ولی برای مدرسه موجود در فیلیپین بسیار آسان است، فقط کافیست برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

آیا من قادر خواهم بود که به صورت شخصی هواپیما اجاره کنم و به شهر های دیگر فیلیپین سفر کنم؟

کاملاً، تمامی ناوگان هوایی ما برای تعطیلات آخر هفته شما به همراه خانواده خود آماده است، فقط کافیست هواپیمای مورد نیاز خود را انتخاب کنید و به ما اطلاع دهید.

آیا من میتوانم در دوره آموزشی خود به فرودگاهای دیگر بروم؟

مطمئنأ، این حق مسلم شماست که مقصد خود را برای پرواز با توجه به توانایی و نوع هواپیمای خود انتخاب کنید، خواه این فرودگاه کنترل شده یاشد و چه کنترل نشده.

چه مراحلی را برای پذیرش در مدرسه Airworks باید پشت سر بگذارم؟

این خیلی ساده است، فرمهای درخواست خود را به صورت کامل تکمیل کنید و به همراه کپی صفحه اول پاسپورت خود به برای ما ارسال کنید.

نحوه پرداخت شهریه به چه صورت است؟

هنگام عقد قرارداد شما میتوانید یک سوماً از مبلغ کل پکیج را پرداخت کنید، و مابقی را به صورت اقساط پرداخت کنید.

آیا من برای شروع کردن به پرواز نیاز به مدرک خاصی‌ دارم؟

بله شما باید مدرک (Student Pilot License) را دریافت کرده باشید تا برای آموزش دیدن و پرواز کردن مجاز شوید.

من چگونه باید این مدرک را دریافت کنم؟

بعد از عقد قرارداد و گذراندن امتحان ورودی، شما باید به همراه نماینده مدرسه برای تست‌ های پزشکی‌ اقدام کنید و در صورت پشت سر گذاشتن این تست‌ ها و تایید مدرک پزشکی‌ شما از طرفCAAP ، مدرسه نامه درخواست شما را به همراه مدارک اقامت و نامه پلیس ایران به CAAP ارسال می‌کند و آنها بعد از بررسی‌ مدارک ، SPL شما را برای شما ارسال میکنند، که این مدرک برای ۲ سال مدت اعتبار دارد.