گواهینامه خلبان تجاری (CPL)

تبریک به خاطر تصمیم گیری خود برای تبدیل شدن به یک خلبان هواپیمای تجاری “Commercial Pilot”
با استفاده از این گواهینامه از چالش پیشبرد توانایی های خود با استانداردهای سختگیرانه تر و حق بیمه های کمتر برخوردار خواهید بود، و مجاز خواهید بود که به عنوان خلبان هواپیمای کشنده، خلبان شرکت های خصوصی هواپیمایی، خلبان پروازهای اجاره ای، و یا به عنوان خلبان در ایرلاین های هوایی و .... پرواز کنید، برای این منظور شما احتیاج به مدرک پزشکی کلاس 1 دارید.

شما شاید بخواهید این دوره را با هواپیمای یک و یا دو موتوره بگذرانید، انتخاب هواپیمای تک موتوره با توجه به هزینه کمتری که در بر خواهد داشت دلیل خوبی است. ولی اگر اهداف شغلی خود را با هدف پیوستن به یکی از خطوط هوایی دنبال می کنید، شما ممکن است بخواهید بیشترین زمان ممکن را در یک هواپیمای دو موتوره داشته باشید و برای این منظور می توانید از هواپیمای دو موتوره برای آموزش خود استفاده کنید.

در این نقطه شما تا حدودی با سیستم آموزشی CAAP آشنا هستید، گرفتن مدرک خلبانی تجاری شما تقریبا شبیه مدارک قبلی شما می باشد که اخذ کرده اید. در اینجا هم شما باید هردو امتحان کتبی و عملی خود را در سازمان هواپیمایی کشوری فیلیپین و در فرودگاهی که در آن آموزش دیده اید زیر نظر ناظران CAAP بگذرانید تا مجاز به کسب مدرک هواپیمای تجاری خود شوید.

گواهینامه

برای این منظور سازمان هواپیمایی فیلیپین مقدار مشخصی از ساعت پرواز که 150 ساعت می باشد را برای شما در نظر گرفته است که مطمئن شود شما با گذراندن این حداقل ساعات قادر خواهید بود به سطح مطلوب و استانداردی که اداره فدارال هواپیمایی آمریکا تعیین کرده برسید، در اینجا مربی است که مسئول آماده کردن شما برای گذراندن آزمون عملی می باشد.

پرواز ها

در طول آموزش خود را برای گواهینامه هواپیمای تجاری شما خواهید آموخت چگونگی پرواز و بهبود توسعه مهارت های تسلط بر هواپیما. چگونگی انجام چند مانور جدید را خواهید آموخت، و نیز چالش پیچیدگی های یک هواپیمای تجاری (چرخ های جمع شونده، فلپها، پروانه های متحرک و قابل کنترل).

برای اخذ مدرک CPL طبق قانون CAR فیلیپین شما به حداقل های زیر نیازمندید :

  • 200 ساعت پرواز به صورت شخصی و یا 150 ساعت زیر نظر مرکز آموزشی
  • 100 ساعت پرواز به صورت PIC شخصی و یا 70 ساعت PIC زیر نظر مرکز آموزشی
  • 20ساعت پرواز بین شهری که به عنوان PIC ثبت شده باشد و نباید کمتر از 540کیلومتر باشد و حداقل باید در 2 فرودگاه مختلف نشست و برخواست داشته باشید
  • 10 ساعت پرواز Instrument
  • 5 ساعت پرواز در شب که شامل 5 عمل برخاستن و 5 عمل نشستن باشد که به عنوان PIC ثبت بشود

امتحان کتبی و عملی شما

امتحان کتبی شما می بایست چند هفته قبل از اینکه شما پروازهایتان را تمام کنید کامل شود این امتحان به صورت کامپیوتری و چند گزینه ای است و شامل 40 تا 50 سوال برای هر موضوع امتحانی می شود که برای پاسخگویی به آنها زمان مشخصی تعیین شده است. سوالات این آزمون از بانک سوال FAA که شامل 900 سوال است و تمامأ منتشر شده اند، استخراج می شود و به همین دلیل این آزمون بسیار قابل فهم است. به محض اینکه سوالات را مرور کنید و مقداری تمرین آزمون داشته باشید برای امتحان کتبی خود آماده خواهید بود.

آزمون عملی شما شامل 2 مرحله است که هر دو یک بخش شفاهی (شما به سوال های آزمون گیرنده پاسخ می دهید) و یک بخش عملی دارند. در اینجا شما و فرد آزمون گیرنده وارد هواپیما شده و مانورهای مورد نظر را اجرا می کنید. زمانی که این مرحله تمام شود فرد آزمون گیرنده مدارک تأیید پرواز شما را امضا می کند.

بعد از آزمون

حالا شما خلبان هواپیمای تجاری شده اید، به شما فرصت استفاده و لذت از زندگی داده شده است، شما ممکن است بخواهید برای گرفتن مدارک استاد خلبانی اقدام کنید، خلبانی هواپیمای دو نفره و یا گواهینامه خلبانی حمل و نقل خطوط هوایی ...!

آیا محدودیتی برای این گواهینامه من وجود دارد؟

بله، شما برای پرواز در شب و یا پرواز در شرایط هوایی نامناسب مجاز نخواهید بود، به همین دلیل است که ما پیشنهاد میکنیم که گواهینامه آلات دقیق یا Instrument Rating را دریافت کنید.